Hekimlerimiz

Maksimum hareket ağrısız yaşam.

Kasım SEZEN

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

Kasım Sezen, Ankara İmam Hatip Lisesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ihtisasını tamamladı.

Üniversite yıllarından başlamak üzere 10 yıl Milli Gençlik Vakfı’nda Üniversite Başkanlığından Genel Başkan Yardımcılığına kadar değişik görevlerde bulundu. Bu kurumun tanıtım ve halkla ilişkiler faaliyetlerini yürüttü.

Yurtdışı ve yurtiçinde 60’dan fazla şube ve temsilciliği bulunan Sağlık-Der’in Genel Başkanlığını yapmaktadır. Kurucusu olduğu Fiz-der’in Genel Sekreteridir.

Saadet partisinin Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Aksiyon Limitet Şirketi’ni kurdu ve işletti.

İstanbul merkezli MERT İnşaat, Dekorasyon, Mağazacılık Grubunun Azerbaycan İşletmelerinin Genel Müdürlüğünü yaptı.

Bu görevde bulunduğu 8 aylık dönemde mağaza sayısını birden üçe çıkardı.

Bakü’de Amerikan Üniversitesi, Azerbaycan Oteli, Türk Amerikan Medikal Center ve ondan fazla iş merkezi, lüks konut projesinin ihalesini alıp teslimatını yaptı.

Mağazaların aylık 30.000 dolarlık cirosunu 250.000 dolara çıkardı. Toplam yıllık ciroyu 400.000 dolardan 5.000.000 dolara çıkardı.

Dekorasyon malzemeleri Azerbaycan’a Avusturya’dan ithal edilirken Türkiye ve İran’dan da alım yaparak maliyeti azaltıp ürünleri çeşitlendirdi. Azerbaycan alçıpan piyasasının %60’ının satışını yapıp, fiyatı tespit eder hale geldi.

Azerbaycan, Bakü’de Türk Amerikan Medical Center’in kurucularındandır. Üç yıl burada sorumlu hekim olarak görev yaptı.

Kuzey Amerika’da yaygın bir yardım kuruluşu olan Global Relief’in Azerbaycan’da yıllık 100 bin dolarlık yardım programını organize etti. Bu program dahilinde Bakü’de İbni Sina Kliniği’nin kurulmasına öncülük etti.

Ankara Gülmay Fizik Tedavi Hastanesi’nde çalıştı.

Halen, kurucusu olduğu Maltepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin Başhekimidir.

Yayınlanmış Akupunktur Ders Kitabı, Sıfırdan Başarmak, İkna Sanatı, Yüzünüzü İnsanlara Gösterin, 12’den Vurmak, Yöneticinin Sihirli Lambası, İçli Bir Yağmur Beklerim, editörlüğünü yaptığı üç adet kitap, yüzden fazla bilimsel ve aktüel makalesi bulunmaktadır. Tıbbiye Bülteni, Kozan Çağrı ve Aktif Hayat gazetelerini çıkarttı ve Gençlik Dergisinde yayın koordinatörlüğü yaptı. İngilizce, Rusça ve Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.